Nino Cave Suites Cappadocia” ismini MS 400’lü yıllarda aynı bölgede bir mağara’da doğmuş ve zamanla dünyaca ünlenmiş “Azize Nino” dan almaktadır.

İbrahimpaşa köyünün Ortahisara doğru uzanan Balkan Vadisi’ne bakan hakim tepe noktada konumlanmış otelimiz, 33 sofistike mağara suiti, tüm odalarında lüks banyo ürünleri ile değerli misafirlerine “butik yaşam-tarzı” bir konaklama hizmeti sunmaktadır.

Kapadokyanın tam kalbinde yer alan İbrahimpaşa köyü peribacalarıyla çevrilidir. Kapadokyanın turistik bölgeleri olan Ortahisar, Göreme ve Uçhisar’a 5 dakika; Ürgüp ve Avanos’a 15 dakika mesafededir.

Nevşehir havalimanına 45 dakika, Kayseri havalimanına 1 saat mesafededir.

 

Tarih boyunca Asurlular, Hititler, Romalılar, Persler, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar ve son dönem Türkleri tarafından oyulmuş mağaralarda tüm medeniyetlerin farklı zaman dilimlerindeki dokunuşlarını hissedebilirsiniz.

Kapadokya’nın tarih boyu izlerini taşıyan Nino Cave Suites sizi bir zaman tüneline davet ediyor. Hemen her döneme ait heykeller ve işlemeleriyle bezenmiş suitelerinde siz değerli misafirlerine gerçek bir Kapadokya deneyimi sunmaktadır.

Misafirperverlik aşkıyla işine tam bağlı hizmet profesyonellerimiz “Nino Özeni” şemşiyesi altında siz değerli misafirlerine sıcak karşılama, ihtiyaçlarınızı önceden sezinleme ve unutulmaz anılarla sizleri içten uğurlamayı vaad eder.

Odalarınızın teraslarından peri bacalarının eşsiz güzelliklerini izlerken, İbrahimpaşa’nın “yalnızca doğa sesleriyle sessizlik” konsepti, ruhunuzun ihtiyaç duyduğu o huzuru en derinlerinizde hissetmenizi sağlar. Aktivilerle dolu Kapadokya günleri, vadi manzaralı otantik teraslarımızda keyifli kokteyller, Sentor Restaurant’ta lezzetli akşam yemekleri, medeniyet beşiği Kapadokya’da tarihten izler taşıyan sofistike suitlerimizde jakuzi ve şömine keyfi ve niceleri..

 

Bizimle konakladığınız süre boyunca size Kapadokya’nın gizli kalmış güzelliklerini göstereceğiz!